EMSoftPrzewodnik po stacjach radiowych
Serwery SHOUTcast

ANTYRADIO


Najlepszy rock na świecie

AntyRadio
AntyRadio - słuchaj online
Grupa medialna: Eurozet Sp. z o.o.
Nadawca: Eurozet Radio Sp. z o.o.

Rozpoczęcie emisji: 2005
Charakter programu: uniwersalny
Format muzyczny: alternative rock
Zasięg: ponadregionalny
(+ lokalna koncesja na Śląsku)
Liczba stacji nadawczych: 16
Pokrycie ludnościowe: 7,4 mln*

Strona internetowa: www.antyradio.pl
*
na podstawie decyzji koncesyjnych (według innych wyliczeń KRRiT: 9,8 mln)

CZĘSTOTLIWOŚCICzęstotliwości [MHz]
BędzinL 89,8
Bielsko-BiałaL 105
Gdańsk 92
Gdynia 101,1
Koszalin 106,9
Kraków 101
Łódź 89,6
Olsztyn 91,9
Częstotliwości [MHz]
Poznań 101,6
Rzeszów 96,4
Szczecin 104,9
Warszawa 106,8
Wrocław 106,9
ZabrzeL 106,4
Zielona Góra 92,9
98,4
L  - koncesja lokalna: AntyRadio 106,4 FM

Mapa zasięgu - AntyRadio

PROGRAMAntyRadio to rozgłośnia o ponadregionalnym zasięgu, należąca do grupy Eurozet. Prezentuje muzykę rockową w formacie alternative.

Na antenie, obok typowych dyżurów prezenterskich, usłyszeć można listę przebojów oraz programy tematyczne i autorskie (wśród nich m.in.: "Odjechani", "Kasprologia", "Makakofonia", "Zaraz będzie ciemno" i audycje przybliżające historię rocka). Nadawane są również koncerty muzyków rockowych.

Ofertę uzupełniają wiadomości z kraju i ze świata ("Prawda AntyRadia") i magazyn reporterów ("Cała Prawda"). W programie znajdują się też informacje kulturalne i sportowe.

AUDYCJE LOKALNE (ŚLĄSK)W województwie śląskim (częstotliwości w Zabrzu, Będzinie i Bielsku-Białej) AntyRadio działa na podstawie odrębnej, lokalnej koncesji. Rozgłośnia nadaje własne pasmo prezenterskie (godz. 10-13 w dni powszednie), regionalne informacje oraz magazyn reporterów. Redakcja mieści się w Katowicach.

HISTORIAAntyRadio rozpoczęło nadawanie 1 czerwca 2005 r. Do 2015 roku działało jako sieć stacji lokalnych.

Sieć powstała na bazie warszawskiego Radia 94 (założonego w 2002 roku) oraz katowickiego Radia Flash (działającego od 1992 roku). Jeszcze przed wprowadzeniem marki AntyRadio, w grudniu 2004 r., obie rozgłośnie ujednoliciły format muzyczny i ofertę programową. W sierpniu 2007 r. w skład sieci weszła również stacja w Krakowie, wcześniej znana jako Radio Flash Kraków i Planeta 101,3 FM.

AntyRadio stanowiło pierwotnie część grupy radiowej Ad.point, kontrolowanej przez CR Media. Eurozet jest właścicielem sieci od września 2007 r., kiedy nabył całość udziałów spółki Ad.point (obecna nazwa: Eurozet Radio).

Pierwszym dyrektorem programowym AntyRadia był Michał Figurski, który rozstał się z rozgłośnią z końcem 2007 r. Od tamtej pory AntyRadiem kierował Tomasz Kasprzyk, łącząc obowiązki dyrektora programowego i muzycznego.

13 lutego 2015 roku AntyRadio przekształcone zostało w stację o zasięgu ponadregionalnym, nadającą w głównych miastach kraju (wykorzystano w tym celu dawną koncesję Radia Zet Chilli). Lokalne programy, na podstawie osobnej koncesji, niezmiennie emitowane są na Śląsku (AntyRadio 106,4 FM).

SŁUCHALNOŚĆSpośród wszystkich stacji prezentujących muzykę rockową AntyRadio dysponuje największym zasięgiem technicznym. Na siedmiu ważnych rynkach lokalnych rozgłośnia konkuruje z Muzo FM, nadającym podobnie sformatowany program, a na trzech z nich dodatkowo z Rock Radiem.

Jak wynika z badania Radio Track (Kantar Polska), udział AntyRadia w ogólnopolskim rynku radiowym w 2023 roku wyniósł 2,5% (2,2%-2,7% w poszczególnych trzymiesięcznych falach). W roku 2022 rozgłośnia zanotowała udział w czasie słuchania na poziomie 2,7%, a w 2021 - 2,5%.

Mapa zasięgu - formaty rockowe
Porównanie zasięgów rozgłośni reprezentujących format
active rock, alternative rock, classic rock bądź zbliżony.

WARTO WIEDZIEĆNazwa AntyRadio nawiązuje do tytułu porannej audycji "Antylista". Satyryczny program, prowadzony przez duet Kuba Wojewódzki-Michał Figurski, gościł na antenie w latach 2004-2007.

Pierwszym dyrektorem muzycznym AntyRadia był Zbigniew Zegler (związany również m.in. z Rock Radiem, Radiem Zet i radiową Jedynką). Z siecią rozstał się wkrótce po jej uruchomieniu.

AKTUALIZACJA

Ostatnie zmiany na tej podstronie wprowadzono: 22 stycznia 2024

Aktualność i rzetelność treści prezentowanych w serwisie jest dla nas najważniejsza. Zauważyłeś błąd? Potrafisz uzupełnić nasze informacje?

Napisz: mskierski@wp.pl
Dowiedz się więcej o stacjach, które lubisz!

Polskie Radio: Jedynka · Dwójka · Trójka · PR 24 · regionalne

Grupa RMF: RMF FM · RMF Classic · RMF MAXX

Eurozet: Radio Zet · ChilliZet · AntyRadio · MeloRadio · Radio Plus

Grupa Radiowa Time: Radio Eska · Radio Eska 2 · Muzo FM · VOX FM

Grupa Radiowa Agory: TOK FM · Złote Przeboje · Radio Pogoda · Rock Radio

pozostałe: lokalne · akademickie · wyznaniowe · Radio AM · DAB+/kablowe

Zobacz też: stacje planowane