EMSoftPrzewodnik po stacjach radiowych
EMSoft - słuchaj ulubionego radia przez Internet

O NASEMSoft - przewodnik po stacjach radiowych - to internetowa baza wiedzy o polskim eterze. Serwis istnieje od 2003 roku, a od 2014 działa w obecnej formule.

W naszym przewodniku znajdziesz wszechstronne informacje o rozgłośniach i sieciach radiowych: charakterystykę programową, dane o zasięgach i częstotliwościach (również planowanych), a także historię poszczególnych nadawców. Na bieżąco śledzimy wydarzenia w eterze i na rynku mediów, w tym decyzje regulatorów, aby przekazywać aktualne i sprawdzone informacje. Nasz serwis to - poza artykułami - także radiowe kalendarium, liczne tabele, wykazy i mapy. Od lat ułatwiamy również słuchanie radia przez internet, udostępniając regularnie aktualizowany katalog strumieni.


NASZA HISTORIA2001 - pierwsze projekty internetowe i informatyczne sygnowane logo EMSoft; powstaje nasz znak graficzny - w lekko odświeżonej wersji używany do dziś.

2003 - 1 czerwca - uruchomiony zostaje Portal EMSoft; serwis koncentruje się na zagadnieniach technologicznych i medialnych.

2004 - w ramach Portalu EMSoft rusza PCS - jeden z pierwszych polskich serwisów na temat webcastingu i radia internetowego.

2005 - powstaje aktualizowany nieprzerwanie do dziś wykaz strumieni polskich rozgłośni FM.

2007 - udostępniamy EMSoft Charts Plus - skrypt dla rozgłośni radiowych generujący listę przebojów na stronie internetowej; mimo swojej prostoty skrypt nadal bywa chętnie używany.

2008 - nasz serwis skupia się na tematyce mediów, ze szczególnym uwzględnieniem radia.

2010 - powstaje EMSoft CMS - szybki i lekki system portalowy, wykorzystywany w wielu późniejszych projektach.

2014 - serwis EMSoft Media przybiera nową formułę - startuje Przewodnik po stacjach radiowych.

2018 - udostępniamy nową wersję serwisu w technologii RWD.

KONTAKT Z NAMI

Redaktor serwisu:
Michał Skierski [mskierski@wp.pl]